Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Andrzejki z Iwoną Loranc

22.11.2012

Dział: wydarzenia, kategoria: Kultura

Andrzejki z Iwoną Loranc

Miejsce: Świetlica wiejska w Ligocie Polskiej

Data: 2012-11-30

Czas: 18.00

Witam serdecznie.

Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert Iwony Loranc (Andrzejki z Iwoną Loranc i Gminnym Ośrodkiem Kultury Oleśnica),który odbędzie się 30.11.2012 r. (piątek) w Ligocie Polskiej (gmina Oleśnica). 

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica z s. w Boguszycach.

Wstęp wolny! 

Program:

18.00 - rozpoczęcie imprezy
19.00 - koncert Iwony Loranc i Witolda Żuromskiego
 
Loranc śpiewa Jakubczak
Warner Music Poland/4 Ever Music 2008

Piosenki Ludmiły Jakubczak - wchodzącej przed laty gwiazdy polskiej piosenki, tragicznie zmarłej w wieku 22 lat, u progu rozkwitu kariery. Jej piosenki, takie jak Szeptem czy Gdy mi Ciebie zabraknie żyją do dziś, a Iwona Loranc proponuje ich mocno odświeżone i na nowo zaaranżowane wersje przy akompaniamencie WITOLDA ŻUROMSKIEGO, w klimacie brazylijskiej samby i bossa novy. To znakomite wydawnictwo przypomni nieco starszej publiczności ich ukochane przeboje sprzed prawie 50 lat, młodsi zaś słuchacze otrzymują znakomitą i świeżą porcję piosenek, które niezwykle przyjemnie jest po prostu zaśpiewać.


Kilka słów o gitarzyście WITOLDZIE ŻUROMSKIM

Oprócz gitary elektrycznej gra również na gitarze klasycznej (laureat konkursu git. klasycznej w D.K. Jubilat w Poznaniu) głównie muzykę z gatunku fingerstyle, bossa - nova, utwory D. Reinhardta oraz własne kompozycje. Recenzje nagrań solowych z jego dwóch płyt "demo"- "Witek Żuromski - Akustycznie" i "Inspirations" ukazały się w czasopismach "Estrada i Studio" oraz "Gitara i Bas". Brał udział w wielu warsztatach na których wykładali : Marek Raduli, Jacek Królik, Krzysztof Misiak, Leszek Cichoński, Janusz Konefał, Wojciech Seweryn, Piotr Gąsowski, Jerzy Czekalla, Piotr Lemański, a także Garrison Fewell z Berklee School Of Music.

Współpracował m.in. z artystą kabaretowym Marcinem Samolczykiem, z którym koncertował w kraju i zagranicą, występował solo w Teatrze Ochoty w Warszawie z własnym recitalem , jako muzyk sesyjny brał udział w Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, "Debiutach" na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu , Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni. Brał udział w programach muzyczno - rozrywkowych emitowanych przez telewizję regionalną PTV m.in. w Teatrze "Scena na Piętrze”, klubie muzycznym "Pod Pretekstem". Współpracował z poznańską formacją "Breaking News", z którą m.in. nagrał koncert w Studio PR.III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu.

Na płycie LORANC ŚPIEWA JAKUBCZAK znalazły się m.in.:

1. Ilusao
2. Żurawi klucz
3. Szeptem
4. Gdy mi Ciebie zabraknie
5. Wakacje z deszczem
6. Alabama
7. Tylko raz
8. Dwie szklaneczki wina
9. Se um dia se for
10. Só ma vez 

Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek!

Dodatkowe informacje można uzyskac wysyłając wiadomość na adres: monikajankowskaa@wp.pl 

Pozdrawiam!

Monika Jankowska

AUTOR

monikajankowska

monikajankowska

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.