Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece -

03.01.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Makabryczne znalezisko wzbudza zainteresowanie zarówno inspektora miejscowej policji Harry'ego Nelsona, jak i archeolog z pobliskiego uniwersytetu.
Policjant ma nadzieję że znaleziono szczątki zaginionej przed dziesięcioma laty pięcioletniej dziewczynki Lucy Downey. Pomagająca w dochodzeniu jako ekspert sądowy Ruth stwierdza jednak, że odkryty na moczarach szkielet dziecka pochodzi z epoki żelaza. Rozwiewa to nadzieję inspektora na rozwiązanie starej sprawy.
Wkrótce jednak ginie kolejna dziewczynka zbliżona wiekiem do ofiary sprzed dziesięciu lat. Daje to początek współpracy Ruth z policją w miasteczku Saltmarsh. Jej wiedza historyczna i archeologiczna bardzo się przydaje, ale sprawi że będzie musiała stąpać po bardzo niebezpiecznym gruncie. Wkrótce staje się obiektem zainteresowania tajemniczego prześladowcy, który nawet na chwilę nie daje o sobie zapomnieć. Stopniowo krąg podejrzanych zawęża się aż w końcu pozostają w nim najbliżsi znajomi głównej bohaterki. I w tym momencie zawieszę relacjonowanie fabuły, by nie zdradzić rozwiązania. Jest zaskakujące.
Mroczny, złowrogi klimat, ciekawe postacie, porywająca, wielowątkowa fabuła, ekscytująca intryga, sprawiają że książkę czyta się z dużą przyjemnością. To doskonałe połączenie kryminału z książką o archeologii i znakomity początek serii z wyjątkowym bohaterem. Polecam szczególnie fanom serialu Kości.
Kolejna część cyklu Janusowy kamień jest już dostępna w bibliotece. Z niecierpliwością czekam na część trzecią przygód Ruth Galloway Dom na krańcu morza, nominowaną do nagrody dla najlepszej brytyjskiej powieści kryminalnej Barry Awards, przyznawanej od 1997 r. przez redakcję amerykańskiego kwartalnika dla czytelników kryminałów Deadly Pleasures Mystery Magazine.

 

Jolanta Bojakowska / PiMBP w Oleśnicy

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.