Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Problem parku przy ulicy Klonowej

12.07.2013

Dział: problemy, kategoria: Sprawy miasta

Droga Redakcjo, drodzy Czytelnicy,
 
na łamach mediów oleśnickich porusza się  wiele tematów związanych z rewitalizacją terenów zieleni w naszym mieście, pod uwagę brane są wciąż nowe pomysły i propozycje. Oleśnickie stawy są wręcz oblegane, powstają nowe zakątki gdzie mieszkańcy mogą aktywnie odpoczywać i spędzić czas wolny. Jednym z takich miejsc jest park przy ulicy Klonowej, miejsce z placem zabaw z którego korzystają dzieci i okoliczni mieszkańcy. Szkoda tylko, że park zamienił się w ostatnim czasie w stały przystanek alkoholowych libacji.
W tygodniu, a szczególnie w weekendy, wielokrotnie można zaobserwować zbierające się tam grupy ludzi i nie dotyczy to tylko osiedlowych "pijaczków", mowa tutaj o młodzieży, osobach w średnim wieku, którzy tak naprawdę mogli by skorzystać z ogródków piwnych które oferują puby.
 
Zazwyczaj po 22 park na Klonowej przyjmuje swoje drugie oblicze. Hałas, alkohol, ławkowe imprezy, a skutki tego wszystkiego można oglądać rano: połamane ławki, śmieci, butelki, kepy i prezerwatywy...
 
Przykład: Godzina 21:40 sobota, trójka młodych, porządnie ubranych mężczyzn ( średnia wieku 18-22), rozkłada się na ławce z colą, kubeczkami i wódeczką… Bez obaw że poniosą jakiekolwiek konsekwencje, wszystko na tzw. „legalu”.
 
Jestem mieszkanką klonowej od 30 lat i chyba tak naprawdę pierwszy raz poczułam, że boję się wyjść wieczorem z domu.
 
Moje pytanie kieruję do Władz Miasta,  co w tedy robi oleśnicka policja i straż miejska? Śpi ? Boi się? Wielokrotnie można zauważyć, że wezwane patrole tylko przejeżdżają obok i nie interweniują, o staraży miejskiej już nie wspominająć....
 
Mam nadzieje, że ten problem zostanie wkońcu zauważony....

AUTOR

AnnaKow

AnnaKow

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.