Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

10.06.2014

Dział: galerie, kategoria: Sprawy miasta

Wielokolorowa parada najmło...

Zdjęcie 1 z 7

Wielokolorowa parada najmłodszych czytelników oraz – nierzadko – całych rodzin wyruszyła z Rynku, aby ulicami miasta przejść na Plac Zwycięstwa, gdzie rozegrał się XI Finał imprezy Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”, przygotowany i zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Patronem tegorocznego finału był Kornel Makuszyński, którego 130. rocznicę urodzin aktualnie obchodzimy.

Wychowawczyni gr. 0c - Ursz...

Zdjęcie 2 z 7

Wychowawczyni gr. 0c - Urszula Pelikan - przygotowała niespodzianki i pamiątki dla Renaty Piątkowskiej.

Najmłodsi czytelnicy poznaj...

Zdjęcie 3 z 7

Najmłodsi czytelnicy poznają książki pani Renaty Piątkowskiej: "Na wszystko jest sposób" i "Dziadek na huśtawce".

Każda z placówek oświatowyc...

Zdjęcie 4 z 7

Każda z placówek oświatowych naszego miasta mogła zaprezentować na scenie krótki program tematyczny. Wśród kolorowo ubranych postaci podczas pochodu i prezentacji scenicznych dominowali ulubieni bohaterowie książek pana Kornela: Koziołek Matołek, Małpka Fiki-Miki, Basia Bzowska (ta od „Awantury…”).

   Miłośnicy czytania podcz...

Zdjęcie 5 z 7

Miłośnicy czytania podczas finału akcji mieli okazję spotkać się z wieloma autorami i ilustratorami książek dla dzieci i młodzieży. Można było kupić pozycje wydawnicze ich autorstwa oraz otrzymać dedykację. W ramach finału imprezy w dniach 5-6 czerwca Oleśnicę i powiat oleśnicki odwiedzili: Paweł Beręsewicz, Tomasz Trojanowski i Kalina Jerzykowska. Autorzy ci są laureatami Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, przyznawanej od 1994 roku.

SP6 na scenie reprezentował...

Zdjęcie 6 z 7

SP6 na scenie reprezentowały dzieci z grupy 0c i 0d przygotowane przez panie Urszulę Pelikan i Annę Białą. Maluchy przedstawiły świat literatury stworzony przez Renatę Piątkowską. Nawiązały do wydanych przez nią pozycji książkowych: „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki, czyli dziesięciu takich, co się nie nudzą” oraz „To się nie mieści w głowie”.

Dzieci w oddziałów zerowych...

Zdjęcie 7 z 7

Dzieci w oddziałów zerowych i ich wychowawczynie ofiarowały pani Renacie Piątkowskiej babciny kuferek z pamiątkami z Oleśnicy i swojej szkoły. Jak się okazało, występ artystyczny zerówkowiczów z „szóstki” spodobał się jury oceniającemu wszystkie prezentacje. W nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali oni od burmistrza miasta Jana Bronsia bon w wysokości 1 000 zł. Gratulujemy maluchom i ich wychowawczyniom!

AUTOR

Monika Stadniczenko-promocja SP6

Monika Stadniczenko-promocja SP6

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.