Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

SP6 pamięta o bohaterach Ojczyzny

23.09.2014

Dział: galerie, kategoria: Sprawy miasta

W parku przy ul. Klonowej p...

Zdjęcie 1 z 4

W parku przy ul. Klonowej posadzony został dąb upamiętniający tegorocznych bohaterów projektu edukacyjnego "Katyń...". Dla ich krewnych to był najważniejszy moment tego dnia. Dąb dla pana Eugeniusza Czerwińskiego posadziła jego córka p. Krystyna Frużyńska oraz synowa p. Krystyna Czerwińska. Wspomagała je przy tym pani Dyrektor Szkoły Jadwiga Wieczorek oraz uczniowie i nauczyciele pracujący nad projektem.

Certyfikat oddania hołdu bo...

Zdjęcie 2 z 4

Certyfikat oddania hołdu bohaterom naszej ojczyzny, zaświadczający o posadzeniu DĘBU PAMIĘCI ku czci post. Eugeniusza Czerwińskiego został przekazany na ręce pani Dyrektor SP6 p. Jadwigi Wieczorek przez prezesa Stowarzyszenia Parafiada podczas uroczystego podsumowania projektu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia”. To już po raz drugi nasza szkoła brała udział w tej pięknej i szczytnej akcji upamiętniającej tragiczne losy Polaków zamordowanych w lasach katyńskich.

15 maja 2014 r. nasza szkoł...

Zdjęcie 3 z 4

15 maja 2014 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu, którego oleśnickim inicjatorem jest Gimnazjum nr 2. W tym roku zespół projektowy pracował w składzie: Martyna Stępień kl. 5d, Dominika Hajduk kl. 5d, Jędrzej Morzyk kl. 5c oraz Mateusz Budek kl. 6a. A opiekę nad nim roztoczyła szkolna koordynatorka Ewy Omiecina oraz nauczycielka historii Katarzyna Kaczmarek.

W czasie tych pozalekcyjnyc...

Zdjęcie 4 z 4

W czasie tych pozalekcyjnych spotkań, uczniowie zapoznali się z trudną i przerażającą historią wydarzeń katyńskich, poznali dostępne źródła historyczne oraz zrozumieli potrzebę i cel projektu. Szczególną uwagę skupili na postaci posterunkowego Policji Państwowej p. Eugeniusza Czerwińskiego. Ze względów zdrowotnych krewna naszego bohatera niestety nie mogła gościć w szkole przed wakacjami i bezpośrednio przedstawić swoje wspomnienia z tamtych. Mimo to, zaprosiła nas do swojego domu i tam udostępniła pamiątki i zdjęcia swojego ojca oraz podzieliła się informacjami o nim. Uczniowie obejrzeli te rodzinne pamiątki i „poczuli” jak okrutny los spotkał Eugeniusza Czerwińskiego i jego rodzinę. Po przerwie wakacyjnej wznowiono działania grupy. Przypomnieliśmy sobie cel projektu, historię tamtych lat i wydarzenia związane z naszym bohaterem. Od tego momentu działania uczniów ukierunkowane były na przygotowanie tablicy i prezentacji multimedialnej upamiętniającej historię pana Eugeniusza.

AUTOR

Monika Stadniczenko-promocja SP6

Monika Stadniczenko-promocja SP6

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.