Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Dzień języków obcych w SP6

07.10.2014

Dział: galerie, kategoria: Sprawy miasta

Grupa uczniów kl. 6a z angl...

Zdjęcie 1 z 3

Grupa uczniów kl. 6a z anglistką Małgorzatą Majką odwiedzała poszczególne klasy przybliżając różne „zjawiska” popkulturowe krajów języka angielskiego. Szóstoklasiści przygotowali sobie kolorowe i pomysłowe stroje i wcielili się w rolę znanych i lubianych postaci takich jak królowa brytyjska Elżbieta II, agent 007 James Bond, Sting, Michael Jackson, Selena Gomez, Rihanna, Julia Roberts, Ania z Zielonego Wzgórza. Udało się też spersonifikować sławetną tzw. „angielską pogodę”. Podczas wizyty w poszczególnych klasach uczniowie zadawali swoim młodszym kolegom zagadki, kierowali do nich proste, angielskie zwroty, śpiewająco witali maluchy.

Rozbawiona publiczność, zar...

Zdjęcie 2 z 3

Rozbawiona publiczność, zarówno ta starsza, jak i młodsza aktywnie i bardzo spontanicznie współuczestniczyła w zabawie. Występujący młodzi odtwórcy odwiedzili również Dyrekcję SP6, panie bibliotekarki oraz czterolatki z Akademii Malucha mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Pod Pegazem”.

W ramach obchodów Dnia Języ...

Zdjęcie 3 z 3

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie z klas 4a i 4d pod opieką p. Aleksandry Kudły wykonały plakaty, a w ramach kółka języka niemieckiego dzieci rozwiązywały zadania na stacjach samodzielnej nauki, przygotowywały dwujęzyczne naklejki z napisem Sprich mit mir oraz Talk to me, którymi później dzieliły się z pozostałymi rówieśnikami. Małgorzata Majka Monika Stadniczenko

AUTOR

Monika Stadniczenko-promocja SP6

Monika Stadniczenko-promocja SP6

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.