Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Zabierz głos w sprawie ścieżek rowerowych

01.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Konsultacje społeczne

Zabierz głos w sprawie ścieżek rowerowych

Sekcja Dróg Miejskich, która nadzoruje powstawanie projektu organizacji ruchu rowerów na terenie starego miasta, jest zainteresowana opinią rowerzystów dotyczącą rozwiązań i przebiegu ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe w Oleśnicy na dobre wpisały się już w miejski krajobraz i z całą pewnością przyczyniły się zarówno do wzrostu bezpieczeństwa ruchu cyklistów, jak i zwiększenia popularności dwóch kółek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów, w naszym mieście co roku powstają kolejne kilometry rowerowych szlaków. Aktualnie trwają prace, w wyniku których powstanie projekt organizacji ruchu rowerów na terenie starego miasta.

Celem prowadzonych prac jest wytyczenie najwygodniejszych ścieżek, które pozwolą rowerzystom na szybkie i bezpieczne przejechanie przez ścisłe centrum miasta w dwóch kierunkach:

- północ – południe – odcinek łączący tereny zielone Oleśnicy, aż do planowanego ronda przy ul. 3 maja, Chopina i Reja,

- wschód – zachód – odcinek biegnący od Bramy Wrocławskiej w kierunku ul. Sinapiusa.

Planowane szlaki rowerowe zostaną wytyczone w ciągu istniejących ulic, jednak wybór optymalnego ich przebiegu jest najistotniejszym elementem zadania. Aktualnie brane są pod uwagę wszystkie możliwości.

Sekcja Dróg Miejskich, która nadzoruje powstawanie projektu, jest zainteresowana opinią rowerzystów dotyczącą rozwiązań i przebiegu ścieżek rowerowych na terenie starego miasta. Swoje propozycje można przesyłać na adres promocja@um.olesnica.pl do 10.04.2014 r. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie pomysły będą brane pod uwagę, a nawet jeśli nie wszystkie zostaną wykorzystane w aktualnym projekcie, to z pewnością będą cenną informacją podczas planowania kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych.

AUTOR

redaktor

redaktor

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.