Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Zabawa w teatr

25.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Zabawa w teatr

Głównym celem działalności każdej świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, stworzenie warunków do nauki własnej , zabawy i rekreacji. Mając na uwadze atrakcyjność świetlicy szkolnej nauczyciele w oleśnickiej Szóstce z pasją rozwijają u swoich podopiecznych artystyczne talenty.

 Oprócz pięknych prac plastycznych i  technicznych dostosowanych do pory roku i aktualnych ważniejszych wydarzeń w życiu codziennym, panie Katarzyna Bednarz – Kołek i Maria Paciorkowska zapraszają także uczniów do zabawy w teatr. Pierwszy wielki występ przed rodzicami i szkolną społecznością artyści mieli w przedstawieniu jasełkowym z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Potem powtórzyli go na zakończenie okresu świątecznego w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy,  a  w środę 16 kwietnia zobaczyliśmy radosnego wielkanocnego Kogucika . W przepięknej scenerii mali aktorzy, przebrani w wymyślne stroje przygotowane przez rodziców, z wyczuciem recytowali swoje role i zasłużyli na duże brawa.  Do występów dzieci przygotowywały się podczas pobytu w świetlicy szkolnej. Grupa małych artystów powstała z młodszych uczniów,  które w ten sposób postanowiły spędzać czas wolny od nauki. Propozycja nauczycieli przypadła im do gustu i przy każdorazowej rekrutacji do nowego przedstawienia  dzieci  zgłaszają się chętnie do zabawy. Z dużym przejęciem uczą się swoich ról, ćwiczą ruch sceniczny i wesołe piosenki. Tak pożytecznie spędzony czas cieszy rodziców i nauczycieli, ale przede wszystkim daje dużo radości i nowych wrażeń małym aktorom.  

                                               Rzecznik prasowy szkoły – Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.