Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Wspomnienie o Janie Pawle II

28.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Wspomnienie o Janie Pawle II

Tegoroczna niedziela 27 kwietnia na długo zapadnie w pamięci Polaków. Dzięki inicjatywie Teatru Muzycznego „Żaki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr.6 im. Janusz Korczaka obejrzeliśmy przygotowany przez nich spektakl słowno – muzyczny pt. „Okna, buty i kremówki”.

Z okazji niedzielnej kanonizacji  Jana Pawła II  pierwszego papieża Polaka, w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy w piątek 25 kwietnia,  młodzi artyści przedstawili wspaniałe widowisko.  Wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność  złożoną z dyrekcji szkoły, pracowników i uczniów  Szóstki  oraz z  dyrektorów i uczniów oleśnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wice – burmistrz  Henryk Bernacki, dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej  Maria Susidko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu  Agata Szpiłyk . Wszyscy  w zadumie  wysłuchali wspomnień o Karolu Wojtyle. Gospodarzem spotkania  był proboszcz parafii,  ksiądz Zdzisław Paduch. Bardzo serdecznie powitał młodych aktorów i licznie przybyłych gości. Przybliżył  także postacie dwóch wielkich papieży, Jana Pawła II i Jana XXIII, których uroczysta kanonizacja odbyła  się w niedzielę. Następnie artyści z Teatru Muzycznego „Żaki” w barwny sposób, odwołując się do wspomnień o Janie Pawle II, wprowadzili wszystkich obecnych w zadumę i w melancholię. Pośród przesłania papieża – Polaka do dzieci, młodzieży i do narodu, prezentowanych na ekranie zdjęć i obrazów oraz przejmującej muzyki i  piosenek, wśród której królowała ulubiona przez Karola Wojtyłę symboliczna „Barka”,  zadumana widownia usłyszała historię starych tenisówek i wspomnienie chwili kiedy prosty ksiądz dowiedział się, że został mianowany biskupem. Były też dwa słynne okna, to w Watykanie i na ul. Franciszkańskiej 3, i pełne humoru anegdoty. To wspaniałe przedstawienie powstało dzięki pracy zespołu nauczycieli i uzdolnionych artystycznie uczniów. Reżyserią i opracowaniem muzycznym zajęła się pani Elżbieta Burak, nauczyciel muzyki, prezentację multimedialną przygotowała pani  Alicja Fąfara, nauczyciel religii,  a adaptację scenariusza wykonał zespół w składzie Elżbieta Burak, Alicja Fąfara oraz poloniści, pani Joanna Kajmowicz i Alicja Rudzińska. Pod uważnym okiem opiekunów młodzi artyści ćwiczyli trudne teksty i wokalne aranżacje po to, aby w piątek wzruszyć serca obecnych i zachwycić. W imieniu wszystkich uczestników uroczystości serdecznie dziękuję i gratuluję „Żakom” i ich opiekunom za przygotowanie wspaniałego przedstawienia i  przypomnienie postaci Wielkiego Polaka.  

                            Rzecznik prasowy SP6 – Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.