Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Wizyta inspektorów ITD w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Oleśnicy

15.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Wizyta inspektorów ITD w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Oleśnicy

W dniu 13 czerwca 2014 r. funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu w celach edukacyjnych spotkali się po raz kolejny z dziećmi i nauczycielami w Przedszkolu nr 1 w Oleśnicy.

 

Celem wizyty było przekazanie ogólnych zasad ruchu drogowego najmłodszym uczestnikom (pieszym i rowerzystom). Inspektorzy przedstawili przedszkolakom  zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj. zachowanie pieszego na drodze, zasady przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. Zwrócili również uwagę na stosowanie kasków ochronnych przez rowerzystów, fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w prelekcji, miały okazję często odpowiadać na trudne pytania inspektorów związane z bezpiecznym zachowaniem. Za prawidłową odpowiedź  każde dziecko  otrzymało maskotkę  oraz legitymację klubu pancernika. Inspektorzy byli mile zaskoczeni dużą wiedzą i świadomością dzieci w tym zakresie.

Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zostały również zaprezentowane narzędzia pracy ITD, do których należą m.in. tarcza do zatrzymywania pojazdów, kajdanki, lizak i  pojazd służbowy.

Na pamiątkę wizyty przedszkole dostało komplet kamizelek, elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne.

Iwona Sadłowska

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       

AUTOR

Anita Wujczyk

Anita Wujczyk

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.