Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Święta tuż, tuż.....

28.11.2012

Dział: artykuły, kategoria: Własnym zdaniem

Święta tuż, tuż.....

Któż z nas nie czeka na ten magiczny czas, który jest raz w roku – święta bożonarodzeniowe. To czas, który spędzamy z rodziną w miłości i szczęściu. Nie każdemu jednak dane jest właśnie w ten sposób je spędzić.

Młodzież Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy nie raz już pokazała, że nie jest im obca wrażliwość na drugiego człowieka.  Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz rozpoczęły się przygotowania do wielu akcji. Są wśród nich m.in.: po raz dwunasty: Miś dla każdego – czyli paczka od świętego Mikołaja dla podopiecznych oleśnickiego szpitala. Oto jak relacjonuje ten dzień uczestnik ubiegłorocznej akcji: 

„4 grudnia 2011 roku o godzinie 14 pod oleśnickim szpitalem spotkali się uczniowie klasy I B wraz z panią Sylwią Pakos, aby jak co roku rozdać paczki mikołajkowe, chorym dzieciom, jak i dzieciom z  Domu Dziecka w Bierutowie.

Wszystkie dzieci, i te młodsze i starsze, były bardzo szczęśliwe a na ich twarzach zagościł uśmiech, gdy zobaczyły św. Mikołaja wraz z wielkim worem prezentów.

Mamy nadzieję, że choć na chwilę mogły zapomnieć o swoich chorobach.” 

Uczniowie naszej szkoły organizują również już po raz drugi paczki mikołajkowe dla podopiecznych świetlicy środowiskowej. Nie zapominamy również o zwierzętach, zbieramy dla nich pożywienie, koce, inne przedmioty, które przekażemy właśnie w grudniu.

Staramy się w tym przedświątecznym okresie pamiętać także o seniorach. To dla nich co roku organizujemy wspólną wigilię.

Mamy nadzieję , że zarazimy Was naszą chęcią pomocy innym. Pamiętaj :

 

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!
 

 

 

 

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.