Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

"Światowe Dni Działania w Szóstce!

13.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

 "Światowe Dni Działania w Szóstce!

Światowe Dni Działania (World Days of Action) są inicjatywą Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) realizującej międzynarodowy Program Eco-Schools. Zostały zaprojektowane, aby wzmocnić rolę uczniów w podejmowaniu inicjatyw na rzecz ekorozwoju w swoim środowisku lokalnym.

WDA odbywają się na półkuli północnej w pierwszym pełnym szkolnym tygodniu listopada - i tak w tym roku było to od 3-9 listopada 2014 roku, w krajach półkuli południowej WDA odbywają się w kwietniu i obejmują Dzień Ziemi, czyli w przyszłym roku będzie to 20-26 kwietnia 2015 roku.

Polska po raz pierwszy w tym roku włączyła się w tę międzynarodową inicjatywę.

Nasza szkoła należy do sieci Eco-Schools od 2010 roku. Nasz tegoroczny wkład w ekorozwój polegał  na teoretyczno -praktycznym poznaniu jednej z form ochrony przyrody w naszym mieście, jaką są pomniki przyrody.

Na zaproszenie SK LOP  07.11.2014r przybył do szkoły Pan Adam Heliński - Naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Oleśnica. Pierwsza część spotkania była to  pogadanka połączona z prezentacją o ochronie środowiska w Oleśnicy . Wzięły w niej udział klas 4a,b,c,d,e .

Druga część spotkania  miała miejsce w Parku Książąt Oleśnickich. 15 członków SK LOP wraz z opiekunką Janiną Matuszak poszukiwało tam drzew pomnikowych. Uczniowie orientowali plan, rozpoznawali gatunki drzew , mierzyli ich obwód na wysokości pierśnicy taśmą mierniczą, a także obejmowali drzewo licząc ile osób jest do tego potrzebnych. Uczniowie odnaleźli w ten sposób 5 drzew pomnikowych ( trzy dęby szypułkowe i 2 buki). Naszym działaniom towarzyszył p.Adam Heliński i pracownik Zakładu Zieleni Wiesław Niedzielski, który w stosownym momencie umieszczał na rozpoznanych drzewach pomnikowych tabliczki informujące o ich wartości przyrodniczej.

Dziękujemy p. Adamowi Helińskiemu za współpracę i zaangażowanie w nasze działania podczas Światowych Dni  Działań w ramach Eco-Schools.

Członkowie SK LOP  wraz z opiekunką Janiną Matuszak

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.