Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Wernisaż zakończył projekt

21.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Wernisaż zakończył projekt

19 października w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbył się wernisaż prac uczestników projektu polsko-rumuńsko-włoskiej wymiany młodzieży "Closer to nature, closer to each other" finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

W trakcie wernisażu z udziałem mieszkańców Oleśnicy uczestnicy projektu zaprezentowali prezentację multimedialna podsumowującą projekt, prace fotograficzne obrazujące piękno natury powiatu oleśnickiego, kosmetyki ekologiczne, przedmioty wykonane z surowców wtórnych, a także pieczywo stworzone w ramach odbywającej wymiany.

 

Zaprezentowana w niedzielę twórczość była efektem spotkania młodzież, które odbywało się w dniach 13-19.10.2014 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. W projekcie udział wzięła młodzież z rumuńskiego stowarzyszenia Young Partners for Civil Society Development Association, młodzież ze Stowarzyszenia Greenlighton z Włoch oraz uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

 

Celem projektu było pogłębienie wiedzy młodzieży z zakresu ekologii oraz aktywizacja w zakresie podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Młodzież pogłębiła wiedzę na temat właściwego recyclingu, wykorzystywania surowców wtórnych oraz zrównoważonego gospodarowania materiałami. Zadanie miało na celu nie tylko rozwijać kreatywność u osób młodych, ale także doskonalić kompetencje osób stojących u progu kariery zawodowej.

 

Nieformalna edukacja ekologiczna podczas wycieczek do Arboretum Leśnego w Stradomii Dolnej oraz do Skansenu Rolniczego w Nadolicach Wielkich, a także tworzenie produktów regionalnych uwrażliwiło młodzież na potrzeby środowiska, zrównoważonego rozwoju i piękno otaczającej przyrody. Poprzez wspólne warsztaty, narodowe wieczory ekologiczne, dzielenie się doświadczeniem, promocję najlepszych praktyk i zajęcia plenerowe młodzież promowała zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego.

 

Warto dodać, że w trakcie projektu młodzież stworzyła bloga promującego zdrowy tryb życia w harmonii ze środowiskiem naturalnym (http://www.ckiw-olesnica.ohp.pl/erasmusplus/), w którym również po zakończeniu projektu będzie upowszechniać informacje na temat postępowania w zgodzie z naturą.

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.