Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Warsztaty dziennikarskie w Oleśnicy

23.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Warsztaty dziennikarskie w Oleśnicy

18 października w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbyły się niezapomniane warsztaty dziennikarskie. Przybyć mógł każdy zainteresowany, a czekały na niego m.in. nauka kreatywnego pisania, instruktaż o fotografii prasowej oraz techniki występowania przed kamerą.

Kurs rozpoczął przedstawiciel agencji Publicon PR, Paweł Potoczny. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie unikatowych tekstów prasowych, ogłoszenia i mowy pogrzebowej. Następnie grupa stworzyła opowiadanie, pisząc od każdej osoby, kolejno, po pięć słów. Kiedy doszło do odczytania powstałego tekstu, nie obyło się bez śmiechu.
 
 fotograf Miłosz Poloch, przedstawił jak najlepiej urozmaicić tekst pisany zdjęciem, które adekwatnie ukaże rzeczywistość, uczucia, emocje. W interesujący sposób opowiedział o pracy fotoreportera, jak i chętnie odpowiadał na pytania publiczności. Na jego występie, każdy uczestnik dowiedział się, jak wykonać modelowe fotografie.
 
W czasie przerw dużą popularnością cieszył się wystawny bufet, z którego w okamgnieniu znikało wyśmienite ciasto.
 
W 2 części spotkania dziennikarka TVP Wrocław, Magdalena Pawlinow wyłożyła bardzo ciekawy wykład. Udzieliła bardzo wartościowych porad i trików, które pomagają przy występach publicznych. Fascynująco przybliżyła swój zawód oleśniczanom, jak i zdobyła ich sympatię, dzięki swojej otwartości.
 
To, co najlepsze czekało na delegatów z naszego gimnazjum, pod koniec. Każdy miał okazję do poczucia się niczym prawdziwy reporter telewizyjny. Stając przed kamerą udzielał relacji na żywo. Ich starania podsumowała pani Magda, gdy przyszedł czas na oglądanie powstałych nagrań. Były to bardzo humorystyczne wystąpienia, o czym świadczył gromki śmiech. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone nagrodami książkowymi.
 
Warsztaty były okazją do pogłębienia wiedzy, poznania swoich mocnych stron, jak i tych słabych nad którymi należy ciągle pracować. 
Uczestnicy mogli skorzystać z dodatkowych porad specjalistów, którzy bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.
Z pewnością nie pożałowali Ci, którzy pozostali do końca.
 
 
 
zdjęcie ze strony: http://nolesnica.pl/artykul,warsztaty-dziennikarskie-w-olesnicy,8824%20%3C
 
Karolina Kowalczyk IIIb

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.