Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

VIII Turniej Sportowy Pięciolatka

17.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

VIII Turniej Sportowy Pięciolatka

Dnia 14 marca sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy zapełniła się przedszkolakami. Na VII Turnieju Sportowym Pięciolatka spotkały się tu maluszki z przedszkoli nr 1,3,4,6, „U Kubusia Puchatka „oraz grupa pięciolatków z SP2.Celem tej wesołej sportowej zabawy była między innymi integracja społeczności przedszkolnej oraz wyzwalanie aktywności ruchowej przedszkola

Było to święto przedszkolnego sportu, więc panowała atmosfera pełna szczęścia

i radości. .Kibice zaopatrzeni w plakaty i hasła reklamowe, wspierając swoje drużyny, jednocześnie promowali przedszkola. Zawodnicy w strojach reprezentacyjnych doskonale się bawili, pokonując trudy 5 konkurencji. Były biegi slalomem z ringo, skoki z piłką, rzuty papierowymi kulkami do celu, wyścigi uciekających piłek i rytmiczne tańce, które do zabawy włączyły całą publiczność. Przedszkolaki tańczyły między innymi sambę,taniec ludowy, Ugi Bugi, oraz zaprezentowały układ choreograficzny z chustą Klanzy do muzyki relaksacyjnej. Każda konkurencja nagradzana była kolorowym balonikiem, a w finale okazało się, że wszyscy zajęli I miejsce. Takie właśnie było założenie turnieju, w którym nie rywalizacja, lecz dobra zabawa wodziła prym. Kapitanowie drużyn z rąk dyrektor ZOS Marii Susidko i dyrektor SP2 Janiny Zdanowicz otrzymali kolorowe rogi obfitości pełne słodyczy oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali również kibice. Była to też okazja do zaprezentowania szkolnych talentów . Turniej rozpoczął i zakończył występ zespołów tanecznych prowadzonych przez Annę Pilarek,które zaprezentowały pełne energii układy choreograficzne.

Dziękujemy serdecznie wychowawczyniom przedszkolaków za przygotowanie dzieci do sportowej zabawy oraz uczennicom kl. VA i V B za opiekę nad poszczególnymi grupami. Organizatorkami Turnieju Sportowego Pięciolatka były panie: Marzenna Duda i Jolanta Chmiel-Kuźnik, przy współpracy Anny Pilarek.

W sobotę -22 marca SP2 zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. W godzinach od 10.00 do 13.00 na gości czeka wiele atrakcji. Rozpoczynamy spektaklem teatralnym pt. Calineczka, potem będą zajęcia komputerowe,plastyczne,językowe,sportowe itp. U nas zawsze jest ciekawie,wesoło

i bezpiecznie.`

Rzecznik SP2 Marzenna Duda

AUTOR

nauczyciel

nauczyciel

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.