Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

TYTUS GRODZICKI LAUREATEM KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO ZDOLNY ŚLĄZACZEK

28.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

TYTUS GRODZICKI LAUREATEM KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO ZDOLNY ŚLĄZACZEK

Dnia 24 marca 2014 roku we Wrocławiu w Auli Leopoldina odbyła się uroczysta gala laureatów XI edycji interdyscyplinarnego konkursu "zDolny Ślązaczek", na którą został zaproszony Tytus Grodzicki - uczeń klasy 6 b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy.

  Konkurs już po raz jedenasty zorganizował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie rywalizowali podczas trzech etapów – szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Do pierwszego etapu przystąpiło  ponad osiem tysięcy uczniów. W decydujących zmaganiach na etapie wojewódzkim udział wzięło 85 najlepszych uczniów z całego regionu. Młodzież musiała wykazać się szeroką wiedzą z różnych dziedzin – języka polskiego, matematyki, przyrody i historii.                                      W części pisemnej finałowego etapu wojewódzkiego Tytus zdobył 51  na 56  punktów i znalazł się wśród 56 najlepszych, którzy walczyli o miano zDolnego Ślązaczka.

Część ustna odbyła się 7 lutego br. i miała charakter indywidualnych prezentacji uczniów na wybrany temat oraz rozmowy z komisją. Czas prezentacji ucznia ograniczony był do 10 minut, natomiast czas rozmowy do 5 minut. Za swoją prezentację pt. „Rodzina - źródłem moich inspiracji do zdobywania wiedzy" Tytus  zdobył 25 ( maksymalną liczbę ) punktów, co było warunkiem uzyskania tytułu laureata. Warto podkreślić, że Tytus otrzymał od komisji konkursowej dodatkowy punkt za wyjątkową oryginalność i pomysłowość. Spośród 56 uczestników ostatniego etapu wyłoniono 26 zwycięzców. Laureaci są zwolnieni  ze sprawdzianu szóstoklasisty i otrzymują z niego maksymalną liczbę punktów .             
        Warto dodać, że w roku szkolnym 2013/2014 właśnie uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Tytus Grodzicki  jest jedynym uczestnikiem
z Oleśnicy, który  zdołał przebrnąć przez wszystkie szczeble konkursu
i uzyskać ten niezwykle prestiżowy tytuł Zdolnego  Ślązaczka. Otrzymanie tego tytułu poprzedziły liczne sukcesy chłopca na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim  i ogólnopolskim oraz ogromne zaangażowanie Tytusa, jego rodziców i nauczycieli. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

AUTOR

nauczyciel

nauczyciel

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.