Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY ph.: POLSKIE POWSTANIE NARODOWE: POWSTANIE LISTOPADOWE

18.12.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY ph.: POLSKIE POWSTANIE NARODOWE: POWSTANIE LISTOPADOWE

W środę ,17.12.2014r w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy odbył się szkolny konkurs wiedzy o powstaniu listopadowym. Jego organizatorem była Beata Rubaszewska i klasa 3c. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat powstań narodowych oraz budzenie wśród uczniów zainteresowań przeszłością .

Konkurs rozpoczął się od prezentacji multimedialnych na temat powstania listopadowego.

Po tej części uczniowi przystąpili do rywalizacji zespołowych. Zadania , które otrzymali to ułożenie  puzzli przedstawiających  bitwę pod Stoczkiem,  zadanie otwarte,  podpisanie ilustracji i udzielenie odpowiedzi na pytanie do niej,  losowanie pytań,  połączenie informacji o dowódcach wojny polsko – rosyjskiej ze strony polskiej i rosyjskiej z ilustracjami, opis postaci żołnierza powstania listopadowego – jego ekwipunku i umundurowania .

Konkurs przebiegł w miłej , ale bardzo napiętej atmosferze. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali  się nie tylko podstawową wiedzą ale również znacznie wybiegającą ponad program. Podobnie jak ubiegłym razem tak i teraz najlepsi okazali się uczniowie klasy pierwszej.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy Gimnazjum nr 2.   W wyniku rywalizacji uzyskano następujące wyniki:

I miejsce – 1a

II miejsce – 2c

III miejsce – 1b

Gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy na ostatni konkurs z tego cyklu – o powstaniu styczniowym.

na zdjęciu: 

Cezary Janiak z klasy 1a okazał się bezkonkurencyjny, mimo że sam reprezentował klasę, to uzyskał aż 18 punktów przewagi nad pozostałymi uczniami. , dlatego też otrzymał również dyplom za I miejsce dla ucznia .

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.