Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Starość

20.05.2012

Dział: artykuły, kategoria: Własnym zdaniem

Starość

" Gdy myślę o starości to ... "

Kiedy myślę o swej starości to wyobrażam się siedzącego na starym, już lekko skrzypiącym krześle bujanym. Spoglądam na wnuki bawiące się na podwórzu i popijam z rana miętową herbatę. Wsłuchuję się w śpiew ptaków a raczej postaram się wsłuchać, bo pewnie mój słuch już nie będzie taki jak dziś. wink


Nie obawiam się swojej starości. Jest to to taki moment w życiu każdego z nas, którego nie da się ominąć. Należy się tego spodziewać i nawet w pewnym stopniu być  na to przygotowanym. Jeśli chcemy by nasz podeszły wiek był pełen zdrowia i energii to powinniśmy już od tych lat, które teraz mamy się do tego zabrać. Uprawiać różnego rodzaju sporty czy chociażby spacery na świeżym powietrzu.


To iż będziemy w starszym wieku nie powinno nikogo z nas w jakiś sposób dołować czy zamartwiać. Nie oznacza to, że będziemy musieli zrezygnować z wielu zajęć jakie dziś robimy. Przecież nikt nam nie zabroni spotykać się ze znajomymi czy wybrać się wycieczkę rowerową.

Starość też ma swoje inne dobre strony. Będziemy posiadać większą liczbę czasu dla siebie oraz ci, którzy posiadają hobby będą mogli rozwinąć swoje zainteresowania a nawet zająć się czymś całkiem nowym.


Można być młodym duchem w starym ciele. Pokazywać innym a nawet dawać przykład, że się da, że mimo wieku potrafimy !

AUTOR

Kryni0

Kryni0

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.