Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego w Gimnazjum nr 2

04.09.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego  w Gimnazjum nr 2

Babatunde Aiyegbusi, zdrobniale Babs- absolwent Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy. Trzeciego września razem ze swoim kolegą z boiska – Adamem Lary poprowadził panel dyskusyjny i trening futbolu amerykańskiego z gimnazjalistami.

Uczniowie najpierw przerażeni mierzącym 206 cm wzrostu gigantem , szybko przekonali się , że Babs jest sympatycznym i łatwo nawiązującym z młodzieżą kontakt sportowcem.

Babs to zawodnik ataku o numerze 72 w DRESDEN MONARCHS – niemieckiej lidze. Od dziewięciu lat gra w futbolu. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Jego rola na boisku polega „ na zrobieniu miejsca tym z piłką „ .

Młodzież przekonywał do aktywności fizycznej nie tylko w futbolu amerykańskim , ale w każdym sporcie. „Sport to najlepsza opcja aby nie zmarnować swojego czasu (…..) Swoją energię, którą wykorzystywałem na korytarzach szkolnych przeniosłem na boisko. „

Jedną z największych atrakcji spotkania była możliwość ubrania stroju futbolowego, jak również uczestniczenie w treningach, które poprowadzili nasi goście. Nie brakło również czasu na autografy i wspólne zdjęcia.

Kończąc spotkanie Babs powiedział : „Szanse może mieć każdy, tylko trzeba umieć ją wykorzystać” . Cieszy nas, że jemu to się udało i mamy nadzieje, że inni uczniowie pójdą jego śladem.

 

Rzecznik Prasowy Gimnazjum

Beata Rubaszewska

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.