Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Specjalistyczne szkolenie w ramach PNWM w Oleśnicy

24.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Specjalistyczne szkolenie w ramach PNWM w Oleśnicy

24 października 2014 r w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbyło się szkolenie specjalistyczne „Zasady i metodologia spotkań w ramach PNWM” skierowane do kadry Ochotniczych Hufców Pracy, realizującej projekty unijne, a także do instytucji z Dolnego Śląska zainteresowanych tematyką polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Przewodnim tematem szkolenia była metodologia pracy z młodzieżą w trakcie projektu PNWM (animacje językowo-ruchowe, zajęcia integracyjne, gry terenowe, techniki prowadzenia warsztatów). Uczestnicy dowiedzieli się, jak efektywnie poszukiwać partnerów niemieckich, aplikować o środki oraz rozliczać projekty w ramach PNWM. Wraz z akredytowanym trenerem PNWM, panem Wojciechem Pappaiem uczestnicy projektu przeanalizowali najczęstsze problemy pojawiające się w trakcie aplikowania o środki oraz realizacji projektów.

Spotkanie bazowało na interaktywnym wykładzie, warsztatach oraz panelu dyskusyjnym.

Efektem szkolenia będzie zwiększenie ilości organizowanych wymian młodzieży polsko-niemieckiej oraz podniesienie ich jakości, przy zastosowaniu nowoczesnych metod i pomysłów.

 

Projekt "Zasady i metodologia spotkań w ramach PNWM" jest finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.