Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Skonsultują strategię województwa w Oleśnicy

21.11.2012

Dział: artykuły, kategoria: Konsultacje społeczne

Skonsultują strategię województwa w Oleśnicy

28 listopada 2012 r. o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy, ul. Kochanowskiego 4 odbędzie się spotkanie w ramach konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 ze społecznością powiatu.

Strategię rozwoju województwa trzeba aktualizować, aby pasowała do zmieniającej się sytuacji gospodarczej i wyzwań społecznych - mówił Gazecie Wyborczej Maciej Zathey, dyrektor departamentu rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim. - Poprzednia strategia w wielu punktach jest już nieaktualna.

 
Nowa strategia dla naszego regionu będzie już trzecią od 1999 roku, kiedy weszła w życie reforma administracyjna. W odróżnieniu od poprzednich strategii, które miały przygotować Dolny Śląsk do przystąpienia do Unii Europejskiej i pełnienia roli "regionu węzłowego" ma na celu maksymalne i optymalne wykorzystanie środków unijnych przypadających dla Polski w perspektywie 2014-2020.
 
Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego to nowatorski i odbiegający od standardowych strategii dokument, który programuje rozwój regionu do 2020 r. Do prac nad nim zaproszeni zostali eksperci, znani ekonomiści, pracownicy naukowi, przedstawiciele biznesu i samorządu z całego województwa. Celem było stworzenie dokumentu, który usystematyzuje kierunki rozwoju regionu, a także zaangażuje w ich realizację wszystkie szczeble samorządu.
 
źródła:
 
umwd.dolnyslask.pl (w tym foto)
 
wroclaw.gazeta.pl
 
mojaolesnica.pl
 

AUTOR

Kładka

Kładka

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.