Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Ratujemy i uczymy ratować!

02.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Ratujemy i uczymy ratować!

W oleśnickiej Szóstce bardzo prężnie działa Koło "Pierwszej Pomocy" dla uczniów klas młodszych. Od kilku lat specjalnie przeszkoleni nauczyciele realizują Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR), przy współpracy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Program RUR polega na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie  już od  pierwszych klas szkoły podstawowej. Od najmłodszych lat dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki, a w efekcie pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Podczas zajęć  dzieci nabywają umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przedstawione w sposób dostosowany do ich wieku. Potrafią już pomóc osobie z krwotokiem z nosa, z krwotokiem kończyny górnej, dolnej, ze złamaną nogą i ręką, a także osobie nieprzytomnej, która oddycha i tej , której oddech jest zaburzony. Dzieci na zajęciach dowiadują się także jak prawidłowo zachować się podczas burzy, w czasie zagubienia się w lesie, w centrum handlowym czy na wielkiej imprezie. Nabywają umiejętności z zakresu poruszania się po drogach i zachowania na górskich szlakach.  Przed feriami, w ramach działalności koła, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeszkolona została klasa I B. Fantomy, podręczniki, filmy dydaktyczne opiekunka koła, pani Elżbieta Grędysa, otrzymała  od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki tym szkoleniom nasze dzieci wygrywają dolnośląskie konkursy "Uczę się bezpiecznie żyć" i zdobywają cenne nagrody. Należy podkreślić, że dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

                                               Rzecznik prasowy SP6 – I. Żurawska

 

 

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.