Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Przedwakacyjne spotkanie z Policją

12.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Przedwakacyjne spotkanie z Policją

Przedwakacyjne spotkanie z policją Zbliża się wakacyjny czas, jest to okres kiedy zaczynamy myśleć o wyjazdach odpoczynku i beztrosce. Jednak nie do końca. W tym czasie trzeba też pomyśleć szeroko pojętym bezpieczeństwie.

 

 W tym  celu do  Przedszkola  nr 1  zaproszeni zostali przedstawiciele Policji wraz z ich przedstawicielem  – Komisarzem Lwem. Dzieci miały możliwość  w bardzo przystępny sposób dowiedzieć się co robi policjant, w czym może nam pomóc.

Kolejne ważne widomości dotyczyły sytuacji, gdy na naszej drodze pojawi się nieznany pies, groźnie wyglądający, który mógłby  stanowić zagrożenie. Dzieci przećwiczyły pozycją „drzewa”, żółwia” oraz dowiedziały się jak się zachować by takiego pieska niepotrzebnie nie rozdrażniać. Zostały uczulone na fakt, aby nie rozmawiać z obcymi osobami oraz zachować wobec nich dystans.

Po przyswojeniu teoretycznych wiadomości dzieciaki na podwórku obejrzały radiowóz policyjny, sprawdzić jak wygląda w środku oraz wypróbować niektóre akcesoria policyjnego wyposażenia.

Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia i szczera obietnica dzieci wobec policjantów, że będą starali się stosować do wszystkich przyswojonych dziś ostrzeżeń.

Elżbieta Krowicka/P1

AUTOR

Anita Wujczyk

Anita Wujczyk

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.