Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

„Prawdy nie można rozstrzelać”

24.04.2015

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

„Prawdy nie można rozstrzelać”

Dnia 22.04.2015 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Oleśnicy, odbył się uroczysty apel ,,Prawdy nie można rozstrzelać'' z okazji rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystość przygotowała nauczycielka historii Pani Elżbieta Pawlak wraz z uczniami kl.6. Uroczystość uświetniła wizyta Pani Ludmiły Błażejczyk -córki Majora Rezerwy Wojska Polskiego  Franciszka Korzeniowskiego zamordowanego w Kijowie , a pochowanego w Bykowni. Apel miał na celu upamiętnienie Zbrodni Katyńskiej. Na początku uroczystości powitała wszystkich Pani Dyrektor Małgorzata Uruska, a potem odbył się przejmujący spektakl na temat okrutnych zdarzeń 1940 r. Na koniec przedstawienia odsłuchano patriotyczny utwór ,,Katyńskie Łzy''grupy Horytnica . Nasz gość - Pani Ludmiła pogratulowała niezwykle wzruszającego występu i dziękowała za upowszechnianie pamięci o zamorodowanych na Wschodzie Polakach. Potem opowiedziała o tym jak wyglądały poszukiwania jakiejkolwiek informacji o jej ojcu, które trwały aż 70 lat. O tym co stało się z majorem Korzeniowskim jej rodzina dowiedziała się dopiero w 2010 roku.

Ostatnim punktem wizyty były odwiedziny w Parku Klonowym , gdzie rok temu podczas realizacji projektu „Katyń ocalić od zapomnienia” został posadzony dąb upamiętniający bohatera – majora Franciszka Korzeniowskiego.

Ta żywa lekcja historii, w której uczestniczyli uczniowie klas 4-6 była niezwykle poruszającym i ważnym doświadczeniem, bo „ Tej prawdy nie można zapomnieć”.


 

                          RP Joanna Stojanowska

 

 

AUTOR

Joanna Stojanowska -  SP NR 8

Joanna Stojanowska - SP NR 8

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.