Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Popłynęli po medale

20.11.2012

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Popłynęli po medale

18 listopada bierzącego roku odbyły się zawody pływackie w Berlinie Weddimer Herbst-Pokal. Nasze miasto reprezentowało dziewięciu pływaków z Miejskiego Klubu Pływackiego ATOL – Jakub Bielawski, Katarzyna Junik, Daniel Kowalski, Paula Salik, Edward Demidowicz, Hanna Zdanowicz, Nikola Sorżycka, Mikołaj Kania oraz Olga Adhikari.

W całym przedsiębnięciu wzięło udział 387 uczestników z różnych klubow z Niemiec i Polski. Reprezentacja naszego miasta przywiozła ze sobą trzy medale.

Najlepiej wypadła Paulina Salik, która zdobyła jeden medal brązowy i jeden złoty. Swój rekord życiowy (czas 34:14) ustanowiła stylem grzbietowym na 50 metrów, a także zajęła pierwsze miejsce na podium. Brąz otrzymała na dystansie dwa razy dłuższym i na nim także pobiła swój rekord.

Następny brązowy medal zdobyła stylem motylkowym na dystansie 100 metrów Katarzyna Junik. Dziewczyna także pobiła swój rekord życiowy o 6 sekund.

Daniel Kowalski także ustanowił swój indywidualny rekord stylem dowolnym na 100 metrów (czas 1:25:25), ale niestety zajął piąte miejsce. Popisał się także swoimi umiejętnościami gdy zajął siódme miejsce na 60 zawodników, na 50 metrów kraulem.

Ja osobiście jestem bardzo dumna z naszych pływaków, pokazali klasę i udowodnili, że są dobrzy w tym co robią. Nasi utalentowani pływacy wybierają się na kolejne zawody MKP ATOL 14 grudnia do Pawłowic, to będzie już III Międzynarodowy Miting Pływacki.

AUTOR

czekolada

czekolada

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.