Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę!

13.01.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę!

Pod takim hasłem członkowie szkolnego koła LOP pod opieką pani Katarzyny Machaczki z oleśnickiej Szóstki rozpoczęli zimową akcję pomocy skrzydlatym mieszkańcom Oleśnicy.

Tegoroczna zima początkowo rozpieszczała nas wiosenną aurą. Jednak synoptycy zapowiadają w najbliższych dniach prawdziwą zimową pogodę. Wówczas inicjatywa naszych miłośników przyrody będzie w samą porę.  Na razie rozpoczęli od uświadamiania problemu poprzez rozwieszone w szkole gazetkę i plakaty zachęcające do troski o ptaki zimową porą. Wcześniej podczas zajęć koła szukali odpowiedzi na podstawowe pytania: dlaczego powinniśmy dokarmiać ptaki, w jaki sposób należy to robić - co jedzą ptaki, czym należy je karmić, a czego nie powinno się im podawać, jak w prosty sposób zorganizować "ptasią stołówkę".  Rozmieścili też na terenie boisk karmniki, do których w razie potrzeby będą sypać karmę dla zmarzniętych i zgłodniałych ptaków. Duże brawa dla naszych małych przyrodników!!!

                                                                       Rzecznik SP6 – Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.