Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Pokazali talent

08.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Pokazali talent

Wczoraj w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Young photojournalist in the great Castle” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

W Sali Rycerskiej Zamku Książęcego zgromadzili się młodzi twórcy z Węgier, Ukrainy i Polski oraz społeczność lokalna, zaproszona na wernisaż podsumowujący projekt. Tematem zdjęć prezentowanych w trakcie wernisażu było dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze powiatu oleśnickiego. Młodzież zaprezentowała wszystkim obecnym fotoalbum na temat naszego powiatu oraz projektu w języku angielskim, prezentację multimedialną, promującą wymiany młodzieżowe, a także pocztówki stworzone w ramach projektu.

 

Celem projektu było m.in. odkrywanie okiem fotoreportera i dziennikarza ciekawostek historycznych i kulturalnych na terenie byłego Księstwa Oleśnickiego, oraz przekazywanie tej wiedzy szerszemu kręgowi społeczeństwa.

 

Zaprezentowana w niedzielę twórczość była efektem spotkania młodzieży, które odbywało się w dniach 29.09.2014 - 05.10.2014 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. W projekcie udział wzięła młodzież ze Stowarzyszenia Ngo European Movement for Ukraine oraz grupa Węgrów z organizacji "ÚTON" Ifjúsági - Kulturális Egyesület oraz młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

 

W ramach projektu młodzież przebywająca w Oleśnicy wzięła udział m.in. w warsztatach fotograficznych, dziennikarskich i historycznych, grach terenowych, animacjach językowych i plenerach fotograficznych. Projekt zwrócił młodym ludziom uwagę na to, jak istotne jest pogłębianie wiedzy i świadomości na temat historii i dziedzictwa kulturowego krajów europejskich.

 

Poprzez udział w zajęciach na świeżym powietrzu młodzież aktywnie promowała zdrowy tryb życia oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego. Celem projektu było również rozwijanie poczucia solidarności, promocja tolerancji wśród młodzieży, a także pogłębienie wzajemnego zrozumienia pomiędzy młodzieżą z Polski, Węgier i Ukrainy.  

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.