Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Pokazali kulinarne talenty

09.05.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Pokazali kulinarne talenty

W czwartek w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbyła się II edycja konkursu „Kulinarny Talent”.

Konkurs przeznaczony był dla uczestników OHP kończących w bieżącym roku szkolnym naukę w gimnazjum, w klasach przysposabiających do pracy w zawodzie kucharz. Celem konkursu było umożliwienie młodym ludziom pokazania swoich umiejętności kulinarnych. Formuła konkursu nie przewidywała sprawdzianu teoretycznego, lecz wykorzystanie umiejętności praktycznych oraz wprowadzenie innowacji w przygotowaniu potrawy według własnego pomysłu.

 

Do konkursu zgłosiły się cztery dwuosobowe drużyny. Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu zgłosiła do udziału dwie drużyny z Ząbkowic Śląskich w składzie: Grzegorz Nowak, Adrian  Dąbek oraz Justyna Bulanda, Sandra Piątkowska. Opolska Komenda OHP zaproponowała swój udział, kierując na konkurs drużynę z Namysłowa w składzie: Sylwia Cianciara, Łukasz Bułat. CKiW w Oleśnicy jako organizatora reprezentowała się drużyna w składzie: Monika Nartowska, Aleksander Kubas.

 

Pomysłowość i finezję przygotowywanych potraw oceniało jury w składzie: Przewodniczący Komisji Konkursowej – Justyna Dudzińska szef „Starej Chaty”. Oraz członkowie komisji : Magdalena Lasoń, Sowa Dorota i Bąk Beata.

 

Konkurs składał się z części praktycznej trwającej 180 min (3 godz. zegarowe). Zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego oraz deseru. Oceniane były nie tylko wrażenia ogólne, smak potrawy czy prawidłowy dobór składników, ale także porządek na stanowisku pracy.

 

Zwycięzcami konkursu zostali Sylwia Cianciara oraz Łukasz Bułat z ŚHP w Namysłowie. Młodzież otrzymała cenne nagrody oraz dyplomy.

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.