Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

„Pobaw się ze mną mamo i tato

25.11.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

„Pobaw się ze mną mamo i tato

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Nr 1 w grupie ,,Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn'e pod hasłem „Pobaw się ze mną mamo i tato".

Bardzo ważnym walorem metody W. Sherborne jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy umożliwia dzieciom zaspokojenie potrzeb psychicznych (bezpieczeństwa), wzrostu i rozwoju, w tym potrzeb  społecznych i poznawczych. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czują się swobodnie i nie obawiają się otoczenia. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, uczy empatii.

            Rodzice  w  strojach sportowych licznie przybyli na to spotkanie w trakcie, którego wspólnie ze swoimi pociechami brali udział w wielu zabawach prowadzonych przez panie nauczycielki: panią Elę i Iwonę np.

  • ,,Baranek”- Rodzice biorą na plecy (na barana) i poruszają się po sali w różnych kierunkach,
  • ,,Tunel” – Rodzice tworzą ,,tunel”, pod którym przechodzą dzieci,
  • ,,Rowery”- dzieci i Rodzice siadają przodem do siebie i dotykając się stopami naśladują jazdę na rowerze,
  • ,,Huśtawka”- trzymając się za ręce dziecko i Rodzic wykonują na przemian przysiady itd.

Zabaw było naprawdę mnóstwo, a Rodzice wraz z dziećmi bawili się świetnie. Uśmiech towarzyszył wszystkim do samego końca. Dzieci wykazały się znakomitą sprawnością ruchową, a Rodzice niebywałym talentem fizycznym podczas wspólnego ćwiczenia.

                             Iwona Sadłowska

 

AUTOR

Anita Wujczyk

Anita Wujczyk

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.