Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Pierwszaki w bibliotece

14.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Pierwszaki w bibliotece

W marcu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zakończyli poznawanie wszystkich liter i opanowali, nie tak łatwą dla wszystkich, umiejętność czytania. Z tego też powodu w kwietniu zostali oficjalnie zaproszeni do Biblioteki Szkolnej, na uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

W trakcie spotkania z bibliotekarką, panią Zofią Rychlewską, przyszli czytelnicy poznali zasady korzystania ze zgromadzonych zbiorów w czytelni i w bibliotece, były rozmowy o potrzebie i higienie czytania oraz podziękowania dla tych wszystkich, którzy pomagali naszym najmłodszym uczniom rozwijać i doskonalić  sztukę  czytania

108 najmłodszych uczniów złożyło uroczyste "Czytelnicze Ślubowanie", iż będą często czytać i szanować książki. Wielkie brawa otrzymały wychowawczynie naszych pierwszaków ,  panie Mariola Bednarska, Jolanta Fryta, Beata Kubów, Marta Kamińska i  Jolanta Maria Potępa. Uczniowie bardzo ucieszyli się z możliwości wypożyczania książek. Z radością i z lekkim niedowierzaniem przyjęli informację, że na półkach  czeka na nich kilkaset zaczarowanych bajek i  baśni, mnóstwo  opowiadań  o przygodach ich rówieśników, przyrodniczych albumów i wiele pozycji popularnonaukowych, z których mogą czerpać szeroką wiedzę na interesujące je tematy.  

Na zakończenie uroczystości wszystkie maluchy  dumnie wyszły z biblioteki z samodzielnie wypożyczoną pierwszą książką. Przyjemnej lektury PIERWSZAKI!

                                                                                Rzecznik SP 6- I. Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.