Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Oleśniczanie na I Międzynarodowym Turnieju Smoka w Bochni

23.04.2013

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Oleśniczanie na I Międzynarodowym Turnieju Smoka w Bochni

W sobotę 20 kwietnia zawodnicy Klubu Sportowego Hikari Oleśnica wzięli udział w I Międzynarodowym Turnieju Smoka, który odbył się w wyjątkowym miejscu: 250 m pod powierzchnią ziemi w kopalni soli w Bochni.

W niezwykłej solnej scenerii, w komorze Ważyn, swoje zmagania stoczyło najpierw 8 najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski podczas Finałowego Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Po zakończeniu tego ciekawego widowiska, pełni pozytywnych sportowych emocji, do rywalizacji przystąpili zawodnicy I Międzynarodowego Turnieju Smoka w przedziale wiekowym od 7 lat i młodsi, aż do seniora.

Nasi zawodnicy: Aleksandra Skorna, Natalia Jamroz, Kornelia Jelonek, Kornelia Liwak, Emilia Kochańska, Hubert Pietrzak–Rogala, Jan Sobkowiak, Mikołaj Adamski i Jakub Karczmarzyk, zaprezentowali się znakomicie. Z bardzo dużym zaangażowaniem toczyli poszczególne pojedynki. Uważam, że do tej pory był to jeden z naszych najlepszych startów. Cieszy tym bardziej, iż turniej stanowi jeden z etapów przygotowań do zbliżającego się Pucharu Polski Dzieci, który odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca w Lublinie.

W rezultacie przywieźliśmy do domu 5 medali:

1. Kornelia Liwak – złoto, kata indywidualne
2. Emilia Kochańska – srebro, kata indywidualne
3. Kornelia Jelonek – brąz, kata indywidualne
4. Aleksandra Skorna – brąz, kata indywidualne
5. Jakub Karczmarzyk – brąz, kata indywidualne.

Oprócz zmagań turniejowych, niecodziennych przeżyć dostarczyło nam zwiedzanie najstarszej polskiej kopalni soli. Uczestniczyliśmy w niezwykłej wyprawie przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, oglądając narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami, kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami oraz dzięki projekcjom multimedialnym - pracę górników.

AUTOR

Hikari

Hikari

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.