Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Noc na Zamku 2014 - relacja

30.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Noc na Zamku 2014 - relacja

Występy teatralne, koncerty muzyki ludowej, kiermasze rękodzieła i dobrej żywności oraz gry i zabawy dla każdego – to jedne z licznych atrakcji, jakie czekały na mieszkańców powiatu oleśnickiego oraz wszystkich turystów w trakcie Nocy na Zamku, która odbyła się 28 czerwca.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor CKiW OHP w Oleśnicy, pani Jowita Tomaszewska. Na zamkowym dziedzińcu pojawili się  znakomici rękodzielnicy i wspaniali artyści, by zeprezentować swoją twórczość. Na scenie wystąpili  Sycowiacy, Radzowiczanie, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół Pewex.


Goście mogli obejrzeć pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Oleśnickiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, podziwiać pokaz mody wszechczasów w wykonaniu grupy Poloneska, a także spektakle teatralne w wykonaniu Klubu 4h oraz Koła teatralnego działającego przy oleśnickim Uniwersytecie III Wieku.

Z myślą o najmłodszych zorganizowano grę terenową na zamku, oglądanie bajek, konkurs plastyczny oraz malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz karate oleśnickiego Klubu Sportowego Hikari oraz pokaz tańca brzucha w wykonaniu Dalyah Bellydance. Oprócz tego swoje umiejętności zaprezentowała Drużyna Rycerska z Bierutowa (Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego). Ponadto na błoniach Zamkowych można było obejrzeć wóz strażacki.

W imprezie licznie uczestniczyli mieszkańcy oraz turyści. Zamkowy dziedziniec otwarty był od 12.00 do północy. Późnym wieczorem wszyscy chętni mogli wypuścić latające lampiony szczęścia. Był to niezwykle widowiskowy moment.

W czasie trwania imprezy każdy zainteresowany mógł zwiedzić mury zamku, po których oprowadzał kustosz.
 

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.