Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Nietypowa lekcja

03.12.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Nietypowa lekcja

W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych na moment przenieśli się w czasie wcielając się w role Hery, Syzyfa, Ateny i….. Często słyszymy o aktywnych metodach stosowanych na lekcjach. Drama to właśnie jedna z takich metod. Polega ona głównie na odgrywaniu ról. Ważnym elementem pracy jest tutaj praca zespołowa.

Bowiem od współpracy całego zespołu zależny jest sukces grupy. Uczniowie mogą się wcielić w różne postaci, jak również za pomocą gestów , emocji pobudzić widza do aktywniejszej formy zdobywania wiedzy.  Metoda ta pozwala wszystkim uczniom pełnić aktywne role w klasie. Ma wpływ na integrację klasy , co w klasach pierwszych jest mile widziane, a co najważniejsze sprawia , że lekcje historii ożywają.

Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie przygotowanie dramy na podstawie mitów z „Mitologii”  J. Parandowskiego. Zadanie wykonali imponująco. Nie tylko zadbali o wspaniałe scenariusze, ale również o rekwizyty, stroje, a nawet efekty dźwiękowe. Efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciachJ

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.