Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

"Niepodległość" trudne słowo...

14.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

"Niepodległość" trudne słowo...

W piątek 7 listopada z okazji nadchodzącej Rocznicy 11 Listopada uczniowie z klasy III pod opieką wychowawcy, pani Doroty Czuby przygotowali dla uczniów klas młodszych I – III uroczysty apel. Poważnie i ze skupieniem recytowali patriotyczne wiersze.

Tłumaczyli zgromadzonej publiczności dlaczego w naszych czasach należy dużo mówić i pamiętać o patriotyzmie. Swoje  występy urozmaicili piosenką, ale inną niż ta, którą na co dzień śpiewają w szkole. Tym samym wprowadzili nastrój zadumy i powagi.

Natomiast uczniowie klas starszych IV – VI pod przewodnictwem nauczyciela historii, pani Katarzyny Kaczmarczyk, przyłączyli się do  ogólnopolskiej akcji społecznej pod hasłem  „Mamy Niepodległą!”. Jest to inicjatywa Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, której celem jest zachęcenie Polaków do wspólnych i radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego.

Polega ona na bezpłatnym wysyłaniu przez naszych uczniów  okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w dniu 11 listopada.

         Co roku nasi nauczyciele starają się, aby tak ważne Święto Narodowe zapadło naszym uczniom głęboko w pamięć. W tym celu szukają ciekawych propozycji i starają się je przenosić na nasze szkolne działanie. Z radością też obserwujemy coraz większe zaangażowanie naszych uczniów w realizację przedstawionych propozycji. Dla pedagogów to największe podziękowanie…

                            Rzecznik prasowy SP6 – Iwona Żurawska

 

 

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.