Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Nie wszystkie chwyty dozwolone

07.11.2012

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Jesienne sprawdziany, kartkówki, zaliczenia, poprawy, prace, prezentacje i …(ok.,ok., oszczędzę nam tego ) sprawiają, że nieustannie czujecie się zmęczeni? Macie wrażenie, że nic was już ciekawszego nie spotka niż kolejny referat czy karta pracy (ach, jak my je uwielbiamy!:))? Przeżywasz nieustannie ten sam dzień?

Mamy dla Ciebie jedną, prostą, acz dosadną radę:

Nie pozwól, aby Twoim życiem zawładnęła rutyna!!!                                                   

Oderwij się choć na chwilę od codziennego bezbarwnego świata.

Dosłownie.                

Wspinaczka to inaczej przemieszczanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk do utrzymania równowagi (w rzeczywistości język i zęby też są bardzo przydatne do ewentualnego gryzienia sobie liny, ale zapewniam, że jest to wybór opcjonalny J).                  Brzmi prosto, prawda? Co więcej, by zacząć się wspinać nie musisz być typem sportowca ani posiadać specjalistycznego sprzętu – po wspinaczkowemu: „szpeju” (trampki na początek wystarczą). Najważniejsze są: determinacja, siła woli i wewnętrzny upór w realizacji swojego celu. Wspinaczka to ten rodzaj aktywności człowieka, który potrafi dać wspinaczowi (tzw. „łojantowi”) ogromną satysfakcję, bez względu na poziom trudności pokonywanych dróg! Może ona stać się dla Ciebie stylem bycia, całym Twoim życiem lub po prostu dobrym sposobem na ciekawe, ekstremalne spędzenie czasu i… nabranie dodatkowego „przypaku” (BUŁY) – efekty natychmiastowe!

Nie wiesz jak zacząć? Pierwszą drogą każdego wspinacza było prawdopodobnie drzewo J. Na jesienno-zimową aurę odsyłam Cię jednak na nasze wspaniałe, wrocławskie ścianki wspinaczkowe: 

- Zerwa, ul. Przybyszewskiego nieopodal Wieży Ciśnień 

-Eiger, ul. Fabryczna 10-13 

-Fpinka, ul. Długosza 57 

-Tarnogaj, ul. Nyska 59 

-i wszędzie tam, gdzie się tylko jest to możliwe! 

…oraz pamiętaj: nie wszystkie chwyty są dozwolone J 

Majka Miezianko, 3c , Gimnazjum nr 2 im. AK w Olesnicy

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.