Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Nadwaga znika!

15.02.2015

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Nadwaga znika!

6 lutego 2015 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Oleśnicy na zajęciach SK LOP gościliśmy mgr Izabelę Koziarę eksperta od reedukacji żywieniowej firmy Natur Haus.

    Pani dietetyk - w oparciu o prezentację multimedialną - opowiedziała o zasadach zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się, jakie produkty spożywcze powinny zagościć na naszym talerzu i  w jakich proporcjach.  Obok jakości ważna  jest ilość posiłków i ich regularność w ciągu dnia.  Dla naszego dobra trzeba ograniczyć ilość słodyczy, chipsów i napoi słodzonych . Przykładowo w szklance coca-coli jest 7 łyżeczek cukru, a cukier uzależnia , sprzyja próchnicy zębów oraz powoduje, że zaczynamy tyć.

    W naszym odżywianiu nie może zbraknąć wody, którą należy pić około 2 litrów dzienne. Aby zachować  dobre samopoczucie, sprawność umysłowa i szczupłą sylwetkę zdrowym  musimy pamiętać o aktywności  fizycznej.

    Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i wzbogaciło naszą wiedzę. Teraz uczniowie mogą powiedzieć: WIĘCEJ WIEM - ZDROWO JEM!

Janina Matuszak

AUTOR

Monika Stadniczenko-promocja SP6

Monika Stadniczenko-promocja SP6

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.