Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Młodzi fotoreporterzy na Zamku

05.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Młodzi fotoreporterzy na Zamku

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy zaprasza na niedzielny wernisaż fotografii młodych fotoreporterów wykonanych w ramach projektu "Young photojournalist in the great Castle" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

W dniach 29.09.2014 - 05.10.2014 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbywa się polsko-węgiersko-ukraińskie spotkanie młodzieży. W projekcie udział bierze młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy, młodzież ze Stowarzyszenia Ngo European Movement for Ukraine oraz grupa Węgrów z organizacji "ÚTON" Ifjúsági - Kulturális Egyesület.

 

Celem projektu jest odkrywanie okiem fotoreportera i dziennikarza ciekawostek historycznych i kulturalnych na terenie byłego Księstwa Oleśnickiego, oraz przekazywanie tej wiedzy szerszemu kręgowi społeczeństwa.

 

W ramach projektu młodzież bierze udział m.in. w warsztatach fotograficznych, dziennikarskich i historycznych, grach terenowych, animacjach językowych i plenerach fotograficznych. Celem projektu jest przygotowanie album fotograficznego, promującego walory powiatu oleśnickiego, w języku angielskim, zorganizowanie wernisażu najpiękniejszych fotografii wykonanych w czasie projektu oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej podsumowującej projekt.

 

Projekt ma za zadanie zwrócić młodym ludziom uwagę na to, jak istotne jest pogłębianie wiedzy i świadomości na temat historii i dziedzictwa kulturowego krajów europejskich. Poprzez udział
w zajęciach na świeżym powietrzu młodzież będzie promować zdrowy tryb życia oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego. Projekt ma za zadanie zainteresować i wypromować ciekawe historycznie miejsca wśród społeczności lokalnej, a także w oczach całej Europy. Celem projektu jest także rozwijanie poczucia solidarności, promocja tolerancji wśród młodzieży, a także pogłębienie wzajemnego zrozumienia pomiędzy młodzieżą z Polski, Węgier i Ukrainy. 

 

Uroczyste zakończenie projektu wraz z otwarciem wernisażu  odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich. Serdecznie zapraszamy!

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.