Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Mikołajkowe spotkanie z historią i nie tylko…

04.12.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Mikołajkowe spotkanie z historią i nie tylko…

Czwartego grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli w podróż do przeszłości aby poznać losy swoich przodków we wrocławskich muzeach. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel historii, Beata Rubaszewska. Muzea odgrywają dużą rolę w procesie dydaktycznym nauki historii. .”

Nawet najdokładniejszy opis nie zastąpi przeżyć, które powstają po wizualnym kontakcie z oryginalnym reliktem przeszłości. Dotknięcie eksponatu może pobudzić zainteresowania młodego człowieka , jak również  zainspirować go do poszukiwania śladów przeszłości w dalszej jego pracy.  Zajęcia takie wyróżniają się również swą szczególną specyfika. Nie ma tu dzwonka ani ławek, a mimo to zaciekawia, uczy i wychowuje. Pozwala również rozwijać umiejętność analizowania zdobytej wcześniej wiedzy z nową , kształtuje postawę szacunku do przeszłości i rozbudzanie zamiłowanie do odwiedzania miejsc kultury.”

Temu właśnie miało służyć kolejne spotkanie z historią, w którym uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy. Miejscem spotkania była Panorama Racławicka.  Wyjazd nastąpił o godzinie 11.00 spod szkoły . Naszym głównym punktem programu było zwiedzanie muzeum Panoramy Racławickiej i udział w lekcji historii. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu. Poznali nie tylko historię Panoramy Racławickiej, ale również historię Polski w okresie rozbiorów, wolnych elekcji, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki i powstania kościuszkowskiego. Drugim punktem programu było wypełnienie karty pracy na temat historii obiektu i Powstania kościuszkowskiego. Ostatnim, ale bardzo oczekiwanym  miejscem była Bobolandia. O godzinie 15.30 dojechaliśmy  na miejsce. Wszystkim bardzo podobała się zabawa.  Uczniowie ćwiczyli zarówno sprawność fizyczną jak i intelektualną.

 

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.