Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Mały Omnibus SP2 2014

12.02.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy należy do grona szkół odkrywających wspierających i promujących talenty. W tym celu realizowanych jest wiele projektów, uroczystości i konkursów. Jednym z takich działań jest odbywający się co roku turniej wiedzy Mały Omnibus. Skierowany jest on do uczniów edukacji wczesnoszkolnej i odbywa się w dwóch etapach. Etap klasowy i szkolny.

 

 Poszczególne klasy reprezentowali: IA Daria Szpakowska,IB Julia Nowak,IC Jakub Kubica,II A Bartosz Jasiński, II B Michał Pituła,II C Jakub Pater,III A Szymon Hernik,III B Marcelina Kobiela,III C Wiktoria Skiba. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowani byli wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, a szczególnie panie :Danuta Wawrzyniak,Elżbieta Rabiega i Jolanta Chmiel -Kuźnik, które dla uczestników intelektualnych zmagań przygotowały ponad sto pytań i zadań obejmujących wiedzę z różnych dziedzin .Prowadzenie konkursu powierzono uczennicom kl. VI ,a elementy programu artystycznego w wykonaniu uczennic kl IV-VI eliminowały ewentualne momenty stresujące. Można było podziwiać talenty wokalne zespołu Gama i taneczne zespołu Dragons,

a szczególną atrakcją okazał się pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennicy kl V B Magdy Koniecznej.

 Klasowi omnibusi odpowiadali na pytania , rozwiązywali różnorodne problemy i zagadki. Decyzje trzeba było podejmować szybko,bo na zastanowienie mieli tylko 30 sekund. Do finału  przeszli ci, którzy odpowiedzieli na co najmniej 4 pytania. Nad sprawnym i bezproblemowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie :dyrektor Janina Zdanowicz,wicedyrektor Irena Koreń , przedstawicielka RP  Ilona Bęben oraz RR Anna Zdanowicz. Największą ilość punktów

i tytuł  Małego Omnibusa  zdobył uczeń kl. III A Szymon Hernik. Z rąk dyrekcji szkoły otrzymał również statuetkę, dyplom i nagrodę książkową. Dyplomy i nagrody wręczono też wszystkim uczestnikom turnieju. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i gratulujemy im zdobytej wiedzy.

 W sali gimnastycznej oprócz wielu eksponatów, które wykorzystano do pytań i zadań konkursowych zaprezentowano również zgromadzone w tymczasowej galerii prace plastyczne naszych uczniów. Hasło tegorocznej edycji turniej to „Przez zabawę do nauki”. To hasło przyświeca nam w codziennej pracy każdego dna.

 

Rzecznik SP2 Marzenna Duda

AUTOR

nauczyciel

nauczyciel

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.