Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Lekcja żywej historii

18.02.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Lekcja żywej historii

W poniedziałek 10 lutego 2014 roku naszą szkołę odwiedzili starożytni Rzymianie i Celtowie. W pełnym rynsztunku i uzbrojeniu ciekawie opowiadali uczniom o dawnych czasach.

Lekcje Żywej Historii – starożytność

 

W poniedziałek 10 lutego 2014 roku naszą szkołę odwiedzili starożytni Rzymianie i Celtowie. W pełnym rynsztunku i uzbrojeniu ciekawie opowiadali uczniom o dawnych czasach. Uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z odtwarzaną historią utrwalili wiedzę poznaną na lekcjach historii . Dzieci odbyły podróż przez wieki, do czasów starożytnych Celtów i Rzymian, obcowały z ubiorem, obyczajami, kulturą, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym charakterystycznym dla tamtego okresu.

Najciekawsze i najbardziej emocjonujące elementy zajęć to: ubieranie zbroi, posługiwanie się mieczami i tarczami z epoki oraz pokazy walk. Lekcja została bardzo dobrze przyjęta przez uczniów i wiele z niej zapamiętali.

 

AUTOR

Joanna Stojanowska -  SP NR 8

Joanna Stojanowska - SP NR 8

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.