Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Laureat z Olszowej

26.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Laureat z Olszowej

W listopadzie 2013 roku w oleśnickiej Szóstce zakończyły się zajęcia z cyklu „Ekologia plus Ochrona Środowiska” będące elementem projektu ekologicznego pt. „Modernizacja systemu gospodarki odpadami na terenie południowej Wielkopolski i części powiatu oleśnickiego”.

Pomysłodawcą i inwestorem projektu był Zakład Zagospodarowania Odpadów - Olszowa      z jednoczesnym udziałem Unii Europejskiej  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju  Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Pewnym podsumowaniem zrealizowanych zajęć i zdobytych dzięki nim wiadomościom i umiejętnościom był zorganizowany na początku roku kalendarzowego 2014 konkurs szkolny przeznaczony dla dzieci klas młodszych. Celem konkursu było m.in. zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska naturalnego, uwrażliwienie na aktualne problemy najbliższego otoczenia, rozbudzanie i utrwalanie zamiłowania do przyrody, dbałość o walory przyrodnicze, a także promocja właściwych zachowań w zakresie  postępowania z odpadami. Koordynatorem każdego etapu konkursu był  opiekun koła LOP, pani Katarzyna Machaczka. Nasi uczniowie wzięli kolejno udział w etapie gminnym, powiatowym i w finale. Na poszczególnych szczeblach było ich coraz mniej, jednak na szczęście nasza szkoła doczekała się laureata w ścisłej czołówce. Okazał się nim uczeń klasy III D  Jakub Janik, który w finale konkursu otrzymał  II miejsce  w kategorii  klas I - III.   Wręczenie nagród odbyło się w  dniu 14 kwietnia 2014r. na terenie nowo powstającego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowej k. Kępna. Po uroczystej gali laureatów zgromadzeni   goście  zostali zaproszeni przez gospodarzy do zwiedzania nowoczesnego zakładu  w Olszowej.

                                   Rzecznik prasowy SP6 – Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.