Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Zbyt wiele szczęścia Alice Munro

02.01.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Zbyt wiele szczęścia Alice Munro

Alice Munro jest tegoroczną laureatką Literackiej Nagrody Nobla. ”Zbyt wiele szczęścia” to 10 opowiadań, które w mistrzowski sposób opisują ludzką naturę.

To dziesięć historii o tragediach, smutkach i radościach. Bohaterkami są kobiety w różnym wieku i  na różnych etapach życia. Kochają, przebaczają, starają się odnaleźć w świecie, który momentami jest okrutny. Obserwujemy ich codzienne życie, emocje i dylematy, skrywane tajemnice. Ich portrety to obraz i przekrój społeczeństwa. Alice Munro mówi nam, takie jest właśnie życie. Taka jest natura ludzka. Opowiadania nie są łatwe, ale bardzo prawdziwe. Pokazują, że autorka jest mistrzynią krótkich form literackich  oraz wnikliwym obserwatorem. Smakują jak najlepsze danie. Jeszcze długo po przeczytaniu pozostaje smak na podniebieniu. Ksiązka jest napisana prostym językiem. Każde słowo dobrane jest do postaci i jej historii w sposób przemyślany. Mądra i świetnie skomponowana książka, która na długo zostaje w pamięci.

 

Beata Szukalska-Woźnicka

 

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.