Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Życie na wsi Rachel Cusk

31.07.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Życie na wsi Rachel Cusk

Rachel Cusk – pisarka angielska jest autorką sześciu powieści m. in.”Arlington Park”, „Wariacje na temat rodziny Bradshaw”, ”Po. O małżeństwie i rozstaniu” oraz laureatką kilku prestiżowych nagród literackich. Magazyn branżowy „Granta” w 2003 roku umieścił Rachel Cusk na liście dwudziestu najlepszych młodych pisarzy brytyjskich.

Książka „Życie na wsi” opisuje historię młodej kobiety, mężatki z wykształceniem prawniczym. Pewnego dnia bohaterka postanawia radykalnie zmienić swoje życie: porzuca pracę w londyńskiej kancelarii prawniczej, pisze listy do męża i rodziców nie informując ich o nowym miejscu pobytu i wyjeżdża na wieś. Zatrudnia się jako opiekunka niepełnosprawnego nastolatka w domu ziemiańskiej rodziny. Powoli poznaje nowe okolice jak również realia mieszkania na wsi. Jakie perypetie wiążą się z całkowitą zmianą charakteru pracy i warunków życia? Autorka wnikliwie odkrywa uroki życia wiejskiego, prezentując interesującą galerię postaci. Są tu stare tajemnice i dziwactwa mieszkańców okolicy. Styl pisarki to żywa, naturalna i zabawna narracja. Jest to idealna i nietuzinkowa lektura na wakacje.

Krystyna Szumejło / OBP

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.