Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Wyspa motyli Coriny Bomann

10.01.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Wyspa motyli Coriny Bomann

"Wyspa motyli" to książka, której autorką jest Corina Bomann.

Główną bohaterką powieści jest Diana, ambitna młoda prawniczka, której życie jest pozornie poukładane i stabilne. Ma stałą posadę, zapewniającą jej dostatnie życie, ma męża, o którym pewnego dnia odkrywa okrutną prawdę, prawdę o zdradzie, która powoduje, że Diana traci grunt pod nogami. W jednym momencie jej życie załamuje się. Diana leczy rany za pomocą alkoholu, demoluje wspólne mieszkanie,  jest bowiem załamana i nie widzi przed sobą przyszłości. Jej rozpacz zostaje dodatkowo spotęgowana przez wiadomość o chorobie ciotki. Natychmiast wyjeżdża do Anglii do Tremayne House, gdzie ciocia Emmely leży w szpitalu w ciężkim stanie. Przed śmiercią zdradza ona  Dianie rodzinną tajemnicę sprzed setek lat.  Diana wyrusza w podróż, podczas której ma za zadanie odkryć tajemnicę swej rodziny, swojej matki, babki i prababki. Wyrusza na poszukiwanie rodzinnej plantacji herbaty, Vannattuppucci . Vanattupucci, tytułowa "Wyspa motyli", to nie tylko miano, jakim dość często określa się Sri Lankę, to również nazwa, którą nadał swej plantacji,  zmarły tragicznie, stryj Grace i Victorii Tremayne – przodkiń Diany.

Podróż ta okazuje się  początkiem nowego, lepszego życia.

„Wyspa motyli" ukazuje przed czytelnikiem  historię namiętnego uczucia, sekrety z przeszłości, a także odpowiedź na pytanie, czy warto poświęcić się dla prawdziwej miłości. A wszystko to dzieje się w scenerii egzotycznej przyrody Sri Lanki, jej obyczajów i kultury.

Czytając ja chadzamy po herbacianych polach, czujemy zapach cynamonu, a jednocześnie odkrywamy historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy rodziny Diany.

Małgorzata Ładkowska / PiMBP w Oleśnicy

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.