Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Prawdziwa Marilyn Monroe Bertranda Meyera-Stableya

11.07.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Prawdziwa Marilyn Monroe Bertranda Meyera-Stableya

"Prawdziwa Marilyn Monroe" to historia życia gwiazdy, opisana przez Bertranda Meyera-Stableya, na podstawie wielu niepodważalnych dokumentów. Opinie na temat jej życia, są niejednokrotnie sprzeczne.

Norma Jeane Baker, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, miała tragiczne dzieciństwo. Brak miłości, poczucia bezpieczeństwa, pobyt w wielu zastępczych rodzinach, nigdy nie pozwoliły się jej uwolnić od tego koszmaru, czego efektem było poczucie niższości, szukanie bezpieczeństwa w ramionach starszych mężczyzn. Byli oni dla niej namiastką ojca, którego nigdy nie poznała.
           Brak równowagi emocjonalnej, spowodował problemy w życiu prywatnym, jak i realizacji marzenia bycia aktorką. Przybierając pseudonim Marilyn Monroe z olbrzymią determinacją osiągała sukces. Ta ikona kina, symbol seksu i najbardziej pożądana przez mężczyzn kobieta, czuła się bardzo nieszczęśliwa i osamotniona. Jej krótkie życie pełne było wzlotów i upadków.
           Czy choroba psychiczna babki i matki Marilyn miała bezpośredni wpływ na jej osobowość i nieuchronne dążenie- poprzez styl życia- na tragiczny finał? Okoliczności jej przedwczesnej śmierci, nigdy nie zostały  wyjaśnione do końca i pozostają w sferze domysłów. 

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.