Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Pępowina Majgull Axelsson

13.06.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Pępowina Majgull Axelsson

Majgull Axelsoon, należy do najwybitniejszych szwedzkich autorek. Jej najnowsza powieść Pępowina przenosi nas do małego szwedzkiego miasteczka, zmagającego się ze sztormem i huraganem. Powódź, która nadciąga zmusza grupkę ludzi do pozostania w nim. Spotykają się w gospodzie „U Sally”, prowadzonej przez Minnę, główną bohaterkę, która swoją historią spina całą powieść.

Minna właścicielka gospody, Ritva niespełniona dziennikarka, Anette pracownica gospody i Margueritte aktorka. Autorka w powieści w mistrzowski sposób maluje portrety kobiet, które dźwigają swój bagaż doświadczeń. Ich historie to najczęściej traumatyczne przeżycia z przeszłości. To pępowina, która łączy je z matkami, mężami i dziećmi. Nie pozwala na bycie sobą i samodzielne podejmowanie decyzji. To książka, która jest obrazem trudnego macierzyństwa, pełnego wyrzeczeń i bólu.
Majgull Axelsson jest mistrzynią budowania napięcia i tworzenia bohaterów. Jest autorką wymagającą i nie bojącą się podejmować w swoich książkach tematów tabu. Jest to prawdziwa i mądra powieść. Daje nadzieję i mówi, że mamy wybór.

Beata Szukalska-Woźnicka

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.