Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Papierowe Marzenia

21.03.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Papierowe Marzenia

"Papierowe marzenia", najnowsza książka Richarda Paula Evansa, to ujmująco szczera i wzruszająca opowieść o miłości i przebaczeniu. Autor stworzył współczesną przypowieść o synu marnotrawnym. Główny bohater Luke Crisp, to młody mężczyzna, jedyny syn amerykańskiego multimilionera, któremu ojciec zaplanował wspaniałą przyszłość.

Po ukończeniu Uniwersytetu Stanowego Arizona stanąć ma na czele firmy Ksero Crisp, która od dziesięciu lat znajduje się wśród stu najbardziej atrakcyjnych firm w kraju. Luke lubi pracę w rodzinnym imperium, jednak na prośbę ojca wylatuje z Phoenix na wschód do Filadelfii w nowy, nieznany świat gdzie rozpoczyna studia z zakresu zarządzania na Wharton Business School.
Studia, nowi przyjaciele, zmieniają radykalnie jego życie. Porzuca ojca, rezygnuje z zarządzania firmą i żąda dostępu do swojego funduszu powierniczego, który opiewa na blisko milion dolarów. Wraz z przyjaciółmi wyrusza w podróż po Europie i korzysta z życia. Wkrótce jednak odwraca się od niego szczęście, a bajkowy dotąd świat, zmienia się w koszmar. Rozrzutność, oszustwa kolegów oraz załamanie na giełdzie, powodują że traci wszystko, również miłość Candace. Dopiero wtedy zaczyna rozumieć, co jest naprawdę ważne. Jest to dla Luck'a lekcja prawdziwego życia. Nie chce prosić o pomoc ojca, sam próbuje odzyskać to, co stracił. Czy zdoła się podnieść i odbuduje swoje życie?
Jak mówi autor: ”w książce są dwie historie miłosne, ale tak naprawdę najważniejszą historią miłosną w tej opowieści jest właśnie relacja pomiędzy ojcem i synem, kiedy ten postanawia wrócić do domu”.
Książka przypomina o rzeczach ważnych dla każdego człowieka i o wartościach, o których przypominamy sobie dopiero wówczas, gdy je stracimy. To uniwersalna opowieść o życiu i słabościach zwykłego człowieka. Znakomita powieść.

Jolanta Bojakowska / PiMBP w Oleśnicy

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.