Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Nie bój się życia Katarzyny Miller

23.01.2014

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia w oleśnickiej Bibliotece - Nie bój się życia Katarzyny Miller

Katarzyna Miller -€“ psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka. Kobieta z niebanalnym poczuciem humoru. Potrafi żartować z siebie.

Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe) i warsztatach rozwojowych dla kobiet. Co miesiąc można się "z nią spotkać"  na łamach Zwierciadła. Prowadzi stronę internetową, na której zapewnia, że przeczyta każdy list. Jest też blog. Piszą panie i panowie.

Poradnik? W pewnym sensie. Doskonale opisane lęki nasze codzienne i proste rozwiązania, jak sobie z nimi radzić. Po pierwsze pozwolić, by były, oswoić je, nauczyć się odróżniać. Forma felietonów sprawia, że rozdziały są krótkie, ciekawe, pisane z polotem. Autorka zachęca, by nie bać się przykrych stanów ducha, ale jednocześnie przyjmować z radością pozytywne zdarzenia oraz emocje, które im towarzyszą. Szczery, spontaniczny śmiech jest często bardzo na miejscu, nawet w oficjalnej sytuacji. Książka zawiera trafne obserwacje i naprawdę dobre rady.

Świetny język, czyta się jednym tchem. Można dowolnie wybierać rozdziały na tzw. chybił trafił. Duża czcionka, co dla mnie osobiście nie bez znaczenia.

Człowieku ! "zatrzymaj się, zajmij sobą [...] Bądź , człowieku, dla siebie DOBRY " (str. 110)

1. nie bój się bać

2. nie bój się szczęścia

3. nie bój się starzenia

4. nie bój się złości

5. nie bój się błędów, trudnych przeżyć, zabawy... po prostu - nie bój się życia.

I NIE BÓJ SIĘ CZYTAĆ !!!

Z uśmiechem polecam obu płciom.

Ela Mulka / PiMBP w Oleśnicy

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.