Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Książka tygodnia - Kobiety Mądrości - Tsultrim Allione

03.10.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Książka tygodnia - Kobiety Mądrości - Tsultrim Allione

Czym byłoby nasze życie bez historii życia innych ludzi? Ludzkich zachowań uczymy się poprzez ich naśladowanie. Podejmujemy różne ważne dla nas decyzje zastanawiając się co w tej sytuacji zrobiłby nasz ojciec, matka czy też ulubiony poeta.

Jednak wśród wielu biografii znanych ludzi rzadko zdążają się takie, które stałyby się inspiracją dla duchowych poszukiwań kobiet, które przecież są tak odmienne od tych które dotyczą mężczyzn. To właśnie zbiorem takich opowieści życiowych stała się książka Tsultrim Allione „Kobiety mądrości”.

            Ta niezwykła oraz pouczająca książka przedstawia niezwykłe postaci kobiet – mistrzyń życia duchowego. Według jej autorki bez historii kobieta gubi się, gdy musi podjąć ważne decyzje w swoim życiu. Nie uczy się rozkoszować własną mocą, nie rozumie swojego bólu. Dlatego właśnie powstała ta powieść, historie w niej zawierają tematy, które całkowicie przekraczają kulturowe ograniczenia. Ich bohaterki musiały radzić sobie z uprzedzeniami wobec kobiet podążających duchową ścieżką, które były podobne do tych, z jakimi stykają się kobiety, które mieszkają na Zachodzie. Opowieści o Nangsie Obum, Dziomo Memo czy też Drenczien Remie doskonale obrazują to, jak doświadczenie nicości, pustki w swoim życiu oraz nienawiści i negacji samej siebie poprzedza przebudzenie, które osadza kobietę w nowym p[oczuciu siebie i nowej orientacji w świecie. Niezwykle istotny wydaje się być również fakt, że nieustępliwość kobiet do poszukiwań duchowości dostrzegalna jest zarówno w religii buddyjskiej, jak i chrześcijańskiej. To właśnie one najczęściej przebywają w kościele i spędzają czas na modlitwie.

            „Kobiety mądrości” to opowieść o kobietach, które dla innych kobiet stały się symbolem mądrości. Jest ona pewnego rodzaju drogowskazem, jak żyć i przezwyciężać trudności związane z byciem kobietą. Ich bohaterki musiały wyrzec się wielu zarówno materialnych, jak i duchowych przyjemności, aby móc rozwijać się duchowo. Pokonały uprzedzenia, które muwiły o tym, że tylko mężczyźni mogą stać się wspaniałymi  duchownymi rozpoczynającymi nowe życie.

            Uważam, że autorka tej książki stworzyła pewnego rodzaju podręcznik, który powinien stać się nieodłączną częścią domowej biblioteczki każdej kobiety.  Przeczytanie tego dzieła może stać się wspaniałą inspiracją do całkowitego przewartościowania swojego życia i wkroczenia w nowy rozdział duchowego przebudzenia.

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.