Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Konkurs "Mój las" roztrzygnięty!

12.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Konkurs "Mój las" roztrzygnięty!

Uczniowie klas I-III z oleśnickiej Szóstki już po raz kolejny wzięli udział w organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody konkursie „Mój las”. W tym roku szkolnym zadaniem uczestników było przedstawić, jak zmienia się las w porach roku.

Uczniowie przygotowali do konkursu piękne albumy, w których zilustrowali i opisali najważniejsze zmiany, jakie zachodzą w środowisku leśnym w ciągu całego roku. Dziś znamy już wyniki tego konkursu i możemy się pochwalić dużym sukcesem, jaki odnieśli uczniowie naszej szkoły. Oto autorzy nagrodzonych w konkursie prac:

II miejsce – Klaudia Sójka kl. II A

III miejsce – Aleksandra Janik kl. II D

W konkursie wyróżniono także prace Amelii Nygi i  Aleksandry Jesionek kl.III C, Weroniki Góreckiej kl. II B, Katarzyny Lewek kl. III B, Julii Graf i Aleksandra Łach kl.III C, Maksymiliana Pieronek i Mateusza Maciejewskiego kl. III B, Małgorzaty Haliżak i Martyny Trzmielewskiej kl. II B oraz Kacpra  Nikodego  kl. III B.

Wszystkie osoby nagrodzone uczestniczyły w podsumowaniu konkursu, które odbyło się 5 czerwca na terenie Nadleśnictwa Miękinia. Uczniowie przeszli tam ścieżką dydaktyczną „Szkółka Mrozów”. Podczas drogi pani przewodnik  ciekawie opowiadała o budowie i funkcjach lasu, gospodarce łowieckiej, a także o tym, jak obecnie chroni się lasy. Ostatnim punktem ścieżki była wizyta w szkółce leśnej, gdzie uczniowie mogli zobaczyć młode sadzonki drzew i krzewów leśnych, które później wykorzystuje się do odnowień i zalesień. Najważniejszym punktem spotkania było oczywiście ogłoszenie wyników konkursy i wręczenie nagród, które wszystkim przyniosło wiele radości.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom, a także nauczycielom, którzy przygotowali ich do tego konkursu.

                                                                                  Opiekun SK LOP – Katarzyna Machaczka

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.